Kategorie

Máte dotaz?

Zeptejte se na cokoli. Jsme k dispozici každý všední den v čase od 9:00 do 18:00.

Online dotaz

info@manon.cz

Telefon:608 129 774

Péče o bižuterii

 

Co je bižuterie a k čemu je určena?

 

Bižuterií obecně označujeme veškeré šperky, které nejsou vyrobeny z drahých kovů (zlato, stříbro, platina), ale naopak ty, jež jsou zhotoveny z rozmanitých materiálů, jako např. nejrůznější kovy, plast, dřevo, sklo, porcelán, peří a další.

 

Bižuterie slouží jako levný módní doplněk k oživení či doladění vzhledu jako celku, tedy společně s oblečením, botami, účesem a dalšími doplňky, jako jsou šály, kabelky, klobouky a podobně. Pomocí bižuterie lze s minimálními náklady vytvářet nové módní variace. Proto je její nošení zejména doménou žen. I někteří muži si však potrpí na drobné šperky, které decentně zvýrazní jejich styl.

 

Bižuterie je určena ke krátkodobému nošení a vyžaduje, stejně jako šperky z drahých kovů, poměrně nenáročnou péči (viz níže), tak aby co nejdéle vydržela krásná a mohla opakovaně sloužit své uživatelce či uživateli.

 

Bižuterie - zdraví a bezpečnost

 

Naše zboží je označováno jako "hypoalergenní". Znamená to, že je testováno na nikl, který je hlavním kožním alergenem z kovů. Námi dodávaná bižuterie tedy neobsahuje množství niklu větší, než stanoví norma a než je prokázáno jako množství způsobující alergenní reakci u osob s běžnou formou kožní alergie na nikl. Výjimečně se může negativní kožní reakce ze zanedbatelného a normou povoleného množství niklu objevit u osob přecitlivělých či vysoce alergických. Tyto osoby by měly volit pouze speciální šperky z drahých kovů, například titanu nebo vysokokarátového zlata. Pokud si nejste jisti, doporučujeme návštěvu alergologa. 

 

Aby byla zachována hypoalergennost a bezpečnost při užívání našich výrobků, je třeba brát v potaz následující doporučení:

 

• bižuterii noste jen po nezbytně nutnou dobu (po čas trvání večírku, plesu, výletu a podobně), poté ji vyjměte a ošetřete dle pokynů v následující části

• nedoporučujeme užívat bižuterii při extrémních teplotách, zejména v letních vedrech, kdy dochází k vysokému uvolňování potu z kůže, který může způsobovat nežádoucí reakce s kovy (vyrážky, pupínky, svědění, zarudnutí, zabarvení kůže)

• není vhodné nosit bižuterii při sportu a potápění, při operacích a lékařských vyšetřeních, do bazénů, saun, solárií a kryokomor

• před spaním a sprchováním bižuterii vždy sundejte a odložte na vhodné místo

• bižuterie není hračka, a proto nepatří do rukou dětem, které by ji mohly pozřít, vdechnout či vložit do tělesných otvorů

• zabraňte možnému kontaktu domácích zvířat s bižuterií

 

Péče o bižuterii a její ošetřování

 

Aby Vaše bižuterie zůstala co nejdéle krásná, doporučujeme její pravidelnou údržbu, která sestává z dodržování následujících pravidel:

 

• bižuterii noste jen po nezbytně nutnou dobu

• užívejte bižuterii pouze na těch částech těla, pro které je určena

• po každém nošení otřete ty části šperku, který přichází do přímého kontaktu s kůží, jemným hadříkem navhlhčeným mýdlovou vodou, slabým dezinfekčním či alkoholovým roztokem, případně lze také použít antibakteriální gelové přípravky určené na ošetření rukou; poté šperk jemně utřete do sucha. Nekovové a křehké části bižuterie (peří, textilie, kůže) čistěte pouze suchým způsobem (např. jemným kartáčkem či suchým hadříkem).

• bižuterii uchovávejte ve vhodném prostředí, tj. tam, kde není vystavena nadměrným teplotám či naopak mrazům, vlhku a vodě, prachu, chemikáliím a podobně (ve šperkovnici, v dárkových či jiných krabičkách a sáčcích)

• zabraňte mechanickému poškození bižuterie (zlomení, oděrům, prasknutí, ohnutí a podobně)

• zamezte kontaktu bižuterie s kosmetickými přípravky (např. pleťovými a tělovými krémy, odličovadly apod.), parfémy a dekorativní kosmetikou (rtěnky, make-upy, laky na nehty apod.), vodou, potem a chemikáliemi.

 

Dotazy ke zboží


Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se zboží, na které jste v rámci našich stránek nenašli odpověď, neváhejte nás kontaktovat. Budeme se těšit a vždy rádi odpovíme.